nový vzhled FB stránek srpen 2016

Novinky na Facebooku a Instagramu

Share Button

Mark Zuckerberg vydal aktualizace nejen na Facebooku, ale i zavedl zásadní novinku na Instagramu.

Instagram

Na Instagramu jdou nově nahrávat krátké příběhy a přidávat do nich texty a kresby. Nová funkce se jmenuje Instagram Stories. Mark vlastně okopíroval Snapchat a ten samý koncept udělal na Instagramu.

Stories jsou dostupné v liště na vrchu obrazovky. Když  některá značka nebo přítel, co sledujete, nasdílí obsah do feedu Stories, objeví se barevný kruh okolo jejich profilové fotografie. Pro zhlédnutí příspěvku pak stačí na tuto profilovou fotku kliknout.

Pokud ho máte soukromý, uvidí je jen vaši followeři. Existuje ale možnost schovat story i pro některé z vašich followerů. Podobně jako na Snapchatu si můžete zobrazit statistiku toho, kdo si váš příspěvek prohlížel.

Instagram se snažil vydat tuto aktualizaci co nejdříve, ale ještě to nemá zcela vychytané. Videa se sekají a někdy se vám nepovede video ani přidat, musíte to zkoušet na více pokusů.

Markeťáci se shodují, že Instagram Stories je Snapchat pro dospělé, protože lidé nad 25 let se v rozhraní Snapchatu se ztráceli.

Uvidíme jak tato kopie uspěje, jestli si najde svou cílovou skupinu. Kdo vyhraje Snapchat nebo Instagram?

Facebook

Novinkou na Facebooku je nové zobrazení stránky firem. Kdy profilová fotka (logo společnosti) a menu už nepřekrývají cover fotku, ale jsou zobrazeny vlevo od ní. Konečně nebudete muset řešit zda se vám cover fotka zobrazí správně.

nový vzhled FB stránek srpen 2016

Share Button
Eliška Svobodová
Sledovat
Latest posts by Eliška Svobodová (see all)

Autor

Eliška Svobodová

On-line marketingu se věnuji 10 let, specializuji se na optimalizaci pro vyhledávače. Jsem SEO konzultantka na volné noze a pro své klienty hledám optimální řešení pro lepší viditelnost jejich online prezentace.