SEO Restart 2015

Share Button

Zúčastnila jsem se SEO Restartu 15.6.2015, byla to má druhá návštěva. Minulý rok jsem toho o SEO ještě příliš nevěděla a tak mi všechny přednášky přišli více odborné a plné novinek.

V letošním ročníku mě nejvíce zaujaly dvě přednášky, byla to přednáška od Honzy Tichého o JavaSctiptu a SEO a druhá přednáška byla Data driven linkbuilding od Zdeňka Nešpora. Ostatní přednášky byly fajn, ale byly určeny asi spíš klientům a nebo úplným juniorům. I když nejsem žádný profík, v ostatních přednáškách pro mě nebylo nic moc nového.

Přednáška Honzy Tichého

Honzovi se povedlo vysvětlit JavaScript v SEO bez jediného snímku se zdrojovým kódem. Prozradil jak vyhledávače vnímají JavaScript a nebylo překvapením, že Google je o pár skoků napřed před Seznamem.

Vyhledávač dokáže číst JavaScript, který se načte bez jakékoliv další akce uživatele. Obsah tedy můžete vidět i při vypnutí JavaScriptu. Honza v přednášce také vysvětlovat proč musí mít každý obsah svou unikátní URL a že vše co je v URL za # (hashtagem) není pro vyhledávač čitelné. Je tedy potřeba vývojářům vysvětlit, že jejich oblíbené záložky s hastagem v URL nejsou pro vyhledávač přístupné, ale lze zpřístupnit pomocí HashBangu (ještě lépe pomocí PushState).

Podle Twitteru to byla jedna z nejlepších přednášek na letošním SEO Restartu.

Celou prezentaci Honzy Tichého o SEO a JavaScriptu najdete tady:

 

PŘEDNÁŠKA Zdeňka Nešpora

Zdeněk většině účastníkům představil program Gephi na zpracování dat, který ještě neznali a nebo aspoň nepoužívali tak často. Snažil se nám představit jak graficky zpracovat výstupy z Xenu, Screaming Frogu, Majestic SEO nebo Ahrefs.

SQL databáze byla další metoda, kterou Zdeněk Nešpor představil, jako nástroj pro zpracování velkého objemu dat. Program pro SQL dotazy Zdeněk doporučil SQLite Studio.

Přednáška pro mě byla inspirativní a byl to pro mě jeden z nových pohledů na to jak můžu v budoucnu zpracovávat data a vizualizovat je pro klienty.

Ohlasy z přednášky na Twitteru:

Shrnutí dojmů ze SEO Restartu

Konference SEO Restart 2015 od Medio Interactive se mi v líbila, přinesla mi mnoho nových poznatků inspirace a nových známostí z oboru SEO.  V příštím ročníku by se mi líbilo více technických a pokročilejších přednášek, které by byly zaměřeny pro SEO konzultanty. Konference se snaží přijít na chuť klientům, začátečníků, pokročilejším i mistrům svého oboru. SEO Restartu by mohlo prospět rozdělení na dvě konference pro „začátečníky a klienty“ a pro „pokročilejší“ SEO konzultanty, myslím že by to dalo konferenci úplně jiný rozměr.

Share Button
Eliška Svobodová
Sledovat
Latest posts by Eliška Svobodová (see all)

Autor

Eliška Svobodová

On-line marketingu se věnuji 10 let, specializuji se na optimalizaci pro vyhledávače. Jsem SEO konzultantka na volné noze a pro své klienty hledám optimální řešení pro lepší viditelnost jejich online prezentace.