Digitální nomád Eliška

Práce na cestách aneb digitálním nomádem na 3 týdny

Share Button

Mnoho lidí cestuje a pracuje u toho, mnoho lidí o tom jen mluví a nikdy to nezkusí. Já jsme si to vyzkoušela na vlastní kůži, tak se s vámi chci podělit, jaké to je. Online marketing je práce, která to umožňuje, tak proč to nezkusit.

S přítelem Vojtou, který je programátor jsme si v květnu koupili obytnou dodávku od Marina Kolčaby, který je digitálním nomádem už minimálně rok. Koupili jsme si od něj Ford Tranzita a vydali jsme se prozkoumat Evropu.

Obytná dodávka Fort Tranzit
Obytná dodávka Fort Tranzit

Měli jsme na to docela málo času „jen“ 3 týdny…ale zas kdo to má. Projeli jsme 11 států (Polsko, Německo, Nizozemsko, Belgii, Lucembursko, Francii, Monako a na cestě zpět přes Itálii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Rakousko) za 20 dní. Sami asi vidíte, že jsme docela letěli a na detailní prozkoumávání států a práci nebylo mnoho času, přesto jsme i pracovali.

Jak to bylo S wi-fi?

Ve velkých městech jsme se mohli připojit na free wi-fi a nebo jít do KFC, McDonald’s či Burger Kingu. Ve Francii a Belgii nebyl problém se připojit téměř na každé benzínové pumpě u dálnice. Kvalita wi-fi se různě lišila, ale většinou stačila, alespoň na vyřízení nejnutnějších mailů.

Digitální nomád Vojta

Kolik jsem stihla odpracovat?

Za těch 20 dnů strávených na cestách po Evropě jako digitální nomád jsem stihla odpracovat 30 – 35 hodin. Takže jsem si za cesty stihla na cestu vydělat. Pracovali jsme většinou pozdě večer z benzínky, kde jsme pak také spali v obytné dodávce a nebo přes den ze zmiňovaných fast foodů, kde z nás měli jistě radost. Ve fast foodech jsme většinou pracovali 2-4 hodiny dle potřeby. Jako spolujezdec jsme měla tu výhodu, že jsem mohla pracovat i za jízdy. Špatně se tedy pracovalo na jihu, kdy do auta strašně pařilo slunce.

Digitální nomád Eliška

Ponaučení pro příště

Pro další digitální nomádství bychom si volili kombinaci kratší vzdálenosti, více práce a detailnější prozkoumání zajímavých míst ve městech a vesnicích. Tato cesta spíš sloužila k tomu, abychom si určili kde se nám líbilo a budeme se tam chtít vracet a kde to za moc nestojí a už nemáme potřebu se vracet. Je lepší si menší oblast prozkoumat, vědět kam jít na wifi a nemuset se tím stresovat.

Free wifi digitalni nomad

Kdyby někoho zajímal podrobnější popis naší cesty, sepsali jsme to na našem cestovatelské blogu.

Seriál EuroTrip 2015

 

Share Button
Eliška Svobodová
Sledovat
Latest posts by Eliška Svobodová (see all)

Autor

Eliška Svobodová

On-line marketingu se věnuji 10 let, specializuji se na optimalizaci pro vyhledávače. Jsem SEO konzultantka na volné noze a pro své klienty hledám optimální řešení pro lepší viditelnost jejich online prezentace.

0 0 votes
Article Rating
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dedicated server
8 let před

Tak je to tady. Na konci ledna jsem se vydal na cestu zivota, ktera nema ohraniceny konec. Stal jsem se digitalnim nomadem. Zacinam v Bangkoku a v Ao Nang.

Hebergeur
8 let před

Jiz 10 let se venuji online podnikani a mnoho spolecnosti jsem naucil efektivne vyuzivat internet jako nastroj pro ziskavani novych obchodnich prilezitosti. Touha lidi po tom stat se digitalnim nomadem mi prinesla novy obzor, jak moje zkusenosti zhodnotit. V soucasne dobe individualne pracuji s nekolika lidmi, kterym pomaham vybudovat jejich vlastni online business, ktery bude podporovat jejich svobodny zivotni styl.